Ile kosztuje platforma do kursów?

Ile to kosztuje? Ile kosztuje platforma do kursów? Co otrzymam w pakiecie? Czy to opłata roczna, czy miesięczna, a może tygodniowa? To chyba najczęściej zadawane pytania przez osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z edukacją online i rozważają zakup platformy WP Idea. Postanowiliśmy więc wyjaśnić wszystkie te kwestie. Zaczynamy 🙂 

Na początku przypomnijmy, czym jest WP Idea. Najprościej mówiąc, jest to platforma do kursów online, która bazuje na WordPressie, ale nie jest TYLKO wtyczką, lecz zamkniętym systemem (z wszystkimi integracjami), dzięki którym możesz tworzyć i sprzedawać kursy bez konieczności instalacji dodatkowych komponentów. Projektując ją postawiliśmy na prostotę obsługi i automatyzację wielu procesów, więc zarządzenie kursami jest łatwe i przyjemne.  

Ile kosztuje platforma do kursów online?

WP Idea dostępna jest w trzech wersjach cenowych START (997 zł), PLUS (1597 zł) i PRO (2497 zł). Im droższy pakiet, tym więcej funkcji platformy udostępniamy. Wszystkie funkcje możesz zobaczyć tutaj. Wybór odpowiedniego pakietu zależy od tego, jakich funkcji potrzebujesz. Najbardziej bogaty pakiet PRO ma m.in. możliwość sprzedaży kursu na prezent albo możliwość integracji ze sklepem Woocomerce lub Shoplo, czego nie oferują niższe pakiety. 

Musisz jednak wiedzieć, że każdy pakiet posiada komplet integracji – z systemami płatności, fakturującymi i mailingowymi – co pozwala na automatyzację procesu sprzedażowego. Jednym słowem nie musisz przejmować się wystawianiem faktur, zmianami statusu płatności, czy przyznawaniem dostępu do kursu, bo wszystko dzieje się automatycznie. Serio! Przeczytasz o tym tutajI teraz rzecz najważniejsza, o którą najczęściej pytacie…

Czy jest to opłata roczna, miesięczna, czy jednorazowa?

Opłata za platformę to opłata jednorazowa. Płacisz raz i otrzymujesz platformę na własność. Wraz z wybranym pakietem otrzymujesz rok wsparcia i aktualizacji, w ramach których dodajemy nowe funkcje i ulepszamy platformę. Po roku aktualizacje i wsparcie wygasają, ale platforma zostaje (to Twoja własność) i w pełni działa! Jeżeli chcesz nadal mieć dostęp do aktualizacji i wsparcia, wówczas po roku należy przedłużyć licencję, ale kolejna płatność odbywa się już na preferencyjnych warunkach.

Na czym polega wsparcie?

W ramach wsparcia zajmujemy się m.in. instalacją i wdrożeniem platformy, żebyś jak najszybciej mógł wystartować ze swoi kursem. Jednym słowem, zamawiasz WP Idea, support zajmuje się instalacją, a Tobie zostaje stworzenie kursu i jego sprzedaż. Później, pomagamy również w razie jakichkolwiek kłopotów podczas użytkowania WP Idea.  

Standardowa pomoc udzielana jest mailowo, ale istnieje też możliwość wykupienia pakietu Opieka, czyli rozszerzonego wsparcia. Wówczas osoba z supportu może np. zalogować się na Twój WordPress i coś za ciebie ustawić, aby platforma działała tak, jak chcesz. O szczegółach pakietu Opieka przeczytasz tutaj. Musisz też widzieć, że do każdej zakupionej platformy, na dobry początek dajemy od 45 do 70 dni pakietu Opieka gratis (w zależności od wybranej wersji WP Idea). Chcemy, żebyś na samym początku otrzymał jak najszerszą pomoc, aby tworzenie kursu było łatwe i poszło sprawnie. 

Czy za platformę można płacić w ratach?

Tak, za platformę można płacić w ratach, wówczas płatności rozkładają się tak, jak w poniższej tabeli, w opcji subskrypcyjnej:

 

„Tylko tyle” czy „aż tyle”?

Zgłaszają się do nas osoby, które mówią „tylko tyle? biorę!” mając porównanie z zagranicznymi platformami, np. Kajabi, która kosztuje – w wersji BASIC 129$ za miesiąc (ok.480 zł), a w wersji PRO 389$ za miesiąc (1447 zł). I co ważne! To nie jest platforma, którą otrzymujesz na własność! Przestajesz płacić i platforma znika, a z nią twoje kursy. Co więcej zarówno pakiet BASIC, jak i PRO w Kajabi mają ograniczenia m.im. co do liczby kursów oraz użytkowników. W WP Idea nie ma żadnych limitów! Możesz w swojej platformie stworzyć tyle kursów, ile chcesz i może w nich uczestniczyć dowolna liczba kursantów.

Ale oczywiście są też osoby, które widząc cenę WP IDEA, mówią „aż tyle!” i twierdzą, że to zdecydowanie za drogo, bo przecież wystarczy zainstalować kilka wtyczek do WordPressa, aby samodzielnie stworzyć taką „platformę”. Jeżeli też tak pomyślałeś, to pamiętaj, aby wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

  • Tworząc taki system samodzielnie, stracisz sporo czasu i nerwów na instalację i konfigurację wszystkich komponentów (wtyczek, dodatków itp.). W WP idea masz już wszystko ustawione i gotowe do pracy. Po prostu tworzysz kurs i od razu możesz zacząć go sprzedawać. 
  • Pamiętaj, że gdy sam postanowisz zbudować swoją platformę i coś się posypie, będziesz musiał SAM sobie z tym poradzić. A to, że coś się posypie, jest bardzo prawdopodobne! Dlaczego? Bo tworzenie platform z różnych komponentów ma sporo wad, m.in. problemy z ich rozwijaniem, utrzymaniem i współpracą poszczególnych elementów. Mówiąc prosto: aktualizacja jednej wtyczki może wpłynąć na działanie całego systemu. Pomyśl o zdenerwowanych i zawiedzionych kursantach. W WP Idea możesz w dowolnym momencie skontaktować się z supportem i poprosić o pomoc w razie jakichś problemów. 
  • Samodzielne budowanie platformy nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które profesjonalnie myślą o swoim biznesie! Nie buduje to dobrego wizerunku. W WP Idea dbamy o to, żeby wszystko działało jak należy. Poza tym platforma WP Idea zawiera estetyczny szablon (w 8 wariantach kolorystycznych), który działa niezależnie od motywu zainstalowanego w systemie WordPress. 
  • Jeżeli wiesz, że zarobisz na swoich kursach kilka lub kilkadziesiąt tysięcy, wówczas wydanie tysiąca złotych na platformę napędzającą twoje kursy, która będzie dla Ciebie zarabiać przez cały czas, nie jest dużym wydatkiem. Zgadza się? A to, że zarobić na kursach można całkiem sporo zdradził chociażby Bartek Popiel w jednym ze swoich artykułów. Na zeszłorocznym kursie zarobił w 11 dni 218.052 zł. Ponad 200 tysięcy to czysty zysk, już po odjęciu kosztów – czyli ceny platformy WP Idea w wersji PRO, nagrań, reklam i montażu. 

Jakie jest Twoje doświadczenie z systemami do kursów? Wybrałeś już swoje rozwiązanie? Daj znać w komentarzu! A jeśli jeszcze masz jakieś pytania, napisz do nas!


Aktualny cennik znajdziesz zawsze na stronie wpidea.pl.

[elementor-template id="18339"]

One comment

  1. ADAM

    Witam.ile kosztuje założenie platformy szkoleniowej online?

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.

*