Prosta, szybka i AUTOMATYCZNA sprzedaż! Poznaj jeden ze składników tego procesu. Systemy fakturujące.

Wiesz, o czym marzy każdy przedsiębiorca? Marzy o tym, żeby proces sprzedażowy przebiegał sprawnie i szybko. Czy da się to zrobić? Oczywiście, że tak! Tym, co ułatwia sprzedaż, są niewątpliwie systemy fakturujące. Dzięki nim znaczna część procesu sprzedażowego przebiega automatycznie. Jak to działa? Zobacz. 

Fakturowania, iFirma, inFakt, wFirma to jedne z popularniejszych systemów fakturujących. Dzięki nim proces sprzedażowy staje się mniej czasochłonny i o wiele prostszy. Oprócz szybkiego i wygodnego wystawiania faktur, programy te mają sporo dodatkowych funkcji, np. porządkowanie danych o klientach, czy generowanie raportów. Nie warto zbyt długo zastanawiać się nad ich wyborem, bo wszystkie spełniają jedną najważniejszą funkcję, automatyzują proces sprzedaży.

Oczywiście bez systemu fakturującego da się prowadzić sprzedaż, bo można przecież wystawiać faktury samodzielnie, ale po co? Po co się męczyć, skoro systemy te są dostępne za naprawdę niewielkie pieniądze, a czasami nawet za darmo! Niemniej jednak warto poznać alternatywę.

Jeśli nie system fakturujący, to co?

Wyobraźmy sobie, że z jakichś powodów nie zamierzasz inwestować w system fakturujący. Nie masz pieniędzy albo masz na tyle mało klientów, że samodzielnie wystawiasz faktury. Możesz to robić na dwa sposoby:

Sposób 1: Pobierasz dane do faktury tylko wówczas, kiedy klient poprosi Cię o fakturę. Prosisz go o wysłanie danych, np. w mailu i na ich podstawie ręcznie wystawiasz fakturę.

Sposób 2: Pobierasz dane do faktury od razu przy zamówieniu (w formularzu zamówienia) i na ich podstawie ręcznie wystawiasz fakturę. 

Z takich sposobów można korzystać, gdy faktur jest niewiele. Kiedy jednak zaczyna być ich coraz więcej, wówczas jest znacznie trudniej. Wyobraź sobie ręczne wystawianie 50, 100 albo 200 faktur. Będzie to raczej zadanie czasochłonne i nudne.

Warto więc ten proces zautomatyzować, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na ważniejsze sprawy. Zastanawiasz się, jak działają systemy fakturujące? Co sprawia, że proces sprzedażowy staje się o wiele prostszy i sprawniejszy?Oto odpowiedź:

– Jeśli korzystasz z systemu fakturującego, to dane do faktury pobierane są od razu przy składaniu zamówienia i automatycznie przekazywane do systemy fakturującego, który automatycznie fakturę wystawia i wysyła do klienta – wyjaśnia Michał Jaworski, z upSell.pl. –  Koszty korzystania z takiego systemu są naprawdę niskie. Już za 6,40 zł miesięcznie (Fakturownia) można mieć system, który pozwala na wystawienie i automatyczną wysyłkę nielimitowanej liczby faktur.

4 najpopularniejsze systemy fakturujące, które usprawnią działanie Twojej firmy


1. Fakturownia.pl

Fakturowania skonstruowana jest w sposób przyjazny dla odbiorcy. Najważniejsze opcje widoczne są na pierwszym planie, dzięki czemu nie trzeba ich szukać. Wprowadzone dane są zapamiętywane przez system, co ułatwia wystawianie kolejnych dokumentów. Program umożliwia też wpisywanie kwot brutto lub netto i przelicza je automatycznie. System można testować za darmo przez 30 dni.

Fakturownia dostępna jest w kilku opcjach cenowych:

Micro (pakiet bezpłatny) –  możliwość wystawienia 3 faktur, nielimitowane produkty / usługi / klienci, szablony faktur i własne logo, 1 użytkownik, wysyłanie faktury e-mailem.
Start (6,40 zł/m-c) – nielimitowane faktury / produkty / usługi / klienci, szablony faktur i własne logo, 1 użytkownik, wysyłanie faktur e-mailem, raporty, wiele działów.
Standard (15,20 zł/m-c) – nielimitowane faktury / produkty / usługi / klienci, szablony faktur i własne logo, 3 użytkowników, wysyłanie faktur e-mailem, raporty, wiele działów i 3 firmy (inny NIP), obsługa 3 magazynów, automatyczne płatności, import płatności z banku, automatycznie wystawiane płatności cykliczne.
Pro (23,20 zł/m-c) – nielimitowane faktury / produkty / usługi / klienci, szablony faktur i własne logo, 5 użytkowników, wysyłanie faktur e-mailem, raporty, wiele działów i  firmy, obsługa wielu magazynów, automatyczne płatności, import płatności z banku, automatycznie wystawiane płatności cykliczne, księgowość online, własna domena.
Pro Plus (45,60 zł/m-c) – nielimitowane faktury / produkty / usługi / klienci, szablony faktur i własne logo, 10 użytkowników, wysyłanie faktur e-mailem, raporty, wiele działów i firmy, obsługa wielu magazynów, automatyczne płatności, import płatności z banku, automatycznie wystawiane płatności cykliczne, księgowość online, własna domena.

2. iFirma.pl

iFirma jest zwycięzcą Business Wall of Fame w kategorii najlepszej aplikacji dla firm w Polsce. Oferuje program do faktur, księgowość internetową, a także biuro rachunkowe. Zakładając konto w iFirmie otrzymujesz zestaw narzędzi niezbędnych dla każdego przedsiębiorcy, np. POS, CRM, analizy finansowe, baza towarów i usług i program do fakturPierwsze trzy miesiące korzystania z serwisu gratis.

 iFirma dostępna jest w trzech pakietach cenowych:

Darmowy – do 10 faktur miesięcznie 0 zł, powyżej 100 zł/rok, CRM, magazyn, wsparcie techniczne (telefon, email, czat).
– Księgowość internetowa – 45 zł/m-c, księgowanie, fakturowanie, CRM, magazyn, wsparcie techniczne (telefon, email, czat). Możliwość wykupienia 6 miesięcy za 37,5 zł/m-c, pierwsze 3 miesiące gratis.
Biuro rachunkowe – 89 zł/m-c, pełna obsługa księgowa, indywidualny księgowy, reprezentacja przed ZUS i US, narzędzia do prowadzenia firmy (fakturowanie, CRM, magazyn).

3. wFirma.pl

wFirma istnieje na rynku internetowym od 11 lat. Najważniejsze funkcje systemu to księgowość online wraz ze wsparciem ekspertów, program do faktur online, rozbudowany magazyn, dzięki któremu wiesz co i w jakiej ilości sprzedajesz, kadry i płace do rozliczania pracownika, a także biuro rachunkowe online. Program możesz testować podczas 30-dniowego okresu próbnego.

wFirma dostępna jest w 2 pakietach:

Zarządzanie sprzedażą – fakturowanie i CRM, wsparcie techniczne, sklep internetowy gratis, jednolity plik kontrolny,
Księgowość online – fakturowanie i CRM, księgowość, kasa/bank, wsparcie techniczne, wsparcie ekspertów, sklep internetowy gratis, jednolity plik kontrolny,

Ceny zależą od tego, na ile miesięcy wykupimy dany pakiet. Istnieje również możliwość indywidualnej wyceny.

4. inFakt.pl

inFakt w sposób szybki i intuicyjny pozwala na wysyłanie faktur. Posiada sporo udogodnień. Możemy korzystać z aplikacji na telefonie: wysyłać faktury, sprawdzać statusy i przypomnienie o przekroczonych terminach płatności. W systemie tym bardzo łatwo uzupełniania się dokumenty. Wystarczy wpisać cenę transakcji i stawkę VAT, a program obliczy i uzupełni pozostałe wartości. Aby uzupełnić dane firmy, wystarczy podać NIP, a inFakt pobierze resztę.  Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie techniczne i księgowe.

InFakt dostępny jest w dwóch pakietach cenowych:

1. Plan testowy – 0 zł. Wystawianie faktur bez limitów, zapis do 3 klientów, można zapisywać do PDF i wysłać mailem 3 faktury miesięcznie.

2. Plan płatny – 12 zł/mc. Nielimitowane: wystawianie faktur, zapis faktur do PDF i wysyłka mailem, zapis klientów miesięcznie.

5. Taxe.pl

Taxe, to tak naprawdę biuro rachunkowe on-line, które posiada wszystkie wymagane prawem kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania usług związanych z księgowością. Z usług Taxe mogą korzystać osoby, które rozliczają się przy użyciu Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów lub Ewidencji Przychodów (ryczałt), a więc jednoosobowe działalności gospodarcze oraz niektóre spółki. Taxe, to dobra alternatywa dla Fakturownii, jeśli szukasz rozwiązania połączonego z księgowością. 

Taxe oferuje trzy pakiety cenowe: GO (30 zł/msc), Basic (55 zł/msc) Premium (100 zł/msc). W ramach każdego pakietu otrzymujmy m.in. darmowy program fakturujący w Panelu Klienta, przechodzenie niewykorzystanej puli księgowań na kolejne miesiące, czy wypełnienie podstawowego zeznania rocznego PIT-36/PIT-36L na prośbę klienta. Dokładne informacje na temat każdego pakietu znajdziecie tutaj.

Jaki system fakturujący wybrać?

– Większość naszych klientów korzysta z Fakturownii ze względu na niską cenę, nieskomplikowaną obsługę i jednocześnie wiele opcji – wyjaśnia Michał Jaworski. – System ten ma możliwość wystawiania tzw. paragonów niefiskalnych, które dodatkowo ułatwiają ewidencjonowanie sprzedaży. Warto również rozważyć opcję połączoną z księgowością jak w przyopadku rozwiązania Taxe.pl, które oszczędza nam jeszcze więcej czasu i pozwala w bardzo dużym stopniu oddelegować kwestie księgowe.

Najlepiej zacząć od najtańszego pakietu i wraz ze wzrostem potrzeb zmienić go na większy. Nawet darmowy pakiet pozwoli Ci w dużej mierze zautomatyzować proces sprzedaży. Do dzieła!


Masz wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego systemu fakturującego? Napisz do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w doborze uwzględniająć Twoje potrzeby.

[elementor-template id="18339"]

7 comments

 1. Anita

  Dla mnie to czarna magia 😮

  • Justyna | upSell.pl

   Wystawianie faktur, czy obsługa systemów? 🙂 Jeżeli masz jakiś problem, pisz, chętnie doradzimy 🙂

 2. Martyna | optymistyczna.com

  Świetny pomysł, szczególnie dla większych biznesów gdzie tych faktur jest naprawdę wiele 🙂 Przydatny post!

 3. Magda

  Co prawda temat mnie nie dotyczy, przynajmniej na razie, ale może kiedyś skorzystam 😉

  • Justyna | upSell.pl

   Może biznes się rozwinie i wtedy automatyzacja się przyda 🙂 Czego oczywiście życzymy 🙂

 4. Klaudia

  Bardzo dziękuję za to zestaiwnie, bo niebawem będę „podpinać” system do fakturowania. Do tej pory znałam tylko fakturownię. Kocham automatyzację i generalnie upraszczanie sobie życia i biznesu, dlatego będę tutaj zaglądać 🙂

  • Justyna | upSell.pl

   Nie ma za co! Jeżeli potrzebujesz jakiejś porady w kwestii automatyzacji, chętnie pomożemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.

*