Jak założyć własną stronę crowdfunding? 3 proste kroki!

Crowdfunding to idealny sposób, aby pozyskać pieniądze na rozkręcenie własnego biznes albo realizację ciekawego projektu. Jest wiele portali internetowych, które promują ideę crowdfundingu, np. Wspieram.to czy PolakPotrafi.pl, jednak aby do nich dołączyć trzeba przejść weryfikację, a w przypadku uzyskania wsparcia od darczyńców, pobierana jest prowizja. Można jednak szybko i prosto stworzyć własną stronę crowdfunding i zarządzać nią według własnego uznania. Jak to zrobić? Dowiedz się teraz.

Jeżeli nie do końca orientujesz się w tematyce crowdfundingu, zajrzyj do tego wpisu: Crowdfunding. O co chodzi? Stworzenie strony na potrzeby crowdfundingu nie jest trudne. Postaram się to przedstawić w 3 przystępnych krokach.

1. Załóż stronę na WordPresie

Na początku musisz założyć stronę na WordPressie oraz zainstalować wtyczkę Easy Digital Downloads, służącą do sprzedaży plików cyfrowych oraz wtyczkę Fundify Crowdfound, dzięki której można szybko stworzyć platformę crowdfunding i bez problemu pobierać opłaty od darczyńców.

Easy Digital Downloads po PolskuDo wtyczki Easy Digital Downloads dostępne jest bezpłatne polskie tłumaczenie, co umożliwia szybkie i sprawne uruchomienie strony. Dodatkowo, w pakiecie z tłumaczeniem, dostępny jest również plik z ustawieniami do zaimportowania do EDD. Plik ten sprawi, że strona będzie dostosowana do polskich realiów. 

Jeżeli chodzi o wtyczkę Fundify Crowdfound, to dzięki niej można bez problemu ustawić „kampanię” crowdfunding, poinformować ludzi o swoim pomyśle i zachęcać ich, aby stali się jego częścią. Darczyńcy zobowiązują się do wpłacania określonych kwot, w zamian za różnego rodzaju „nagrody”. W każdej kampanii ustala się cel, środki potrzebne do jego realizacji oraz czas trwania. Jeśli cel nie zostanie osiągnięty, wówczas pieniądze są zwracane. 

2. Wybierz i zainstaluj szablon strony

Duża zaletą Fundify Crowdfound jest to, że udostępnione są do niej szablony, dzięki czemu stworzenie estetycznej strony jest bardzo proste.

Szablon Fundify

Szablon Fundify kosztuje $60. Przeznaczony jest głównie do tworzenia portali zrzeszających większą liczbę osób promujących swoje pomysły, typu PolakPotrafi.pl czy Wspieram.to.

Szablon Campaignify

Campaignify to szablon przeznaczony głównie do stworzenia jednej kampanii. Jeżeli więc nie chcesz dołączyć do portalu crowdfunding i chcesz kierować swoją kampanią na własnych zasadach, to do stworzenia strony crowdfunding możesz wykorzystać właśnie ten szablon. Cena $55.

Szablon Franklin

Franklin to kolejny szablon stworzony z myślą o osobach, które chcą stworzyć stronę crowdfunding bez żadnych pośredników. Z szablonu mogą skorzystać m.in. przedsiębiorcy, naukowcy, zespoły, czy organizacje non-profit. Cena $45.

3. Dostosuj stronę do swoich potrzeb

Na końcu pozostaje tylko dostosować stronę do indywidualnych wymagań, uzupełnić ją tekstem i zachęcać ludzi, by wspierali twój projekt. Pomysł powinien być naprawdę inspirujący, dzięki temu zainteresuje więcej osób. O ciekawych pomysłach crowdfunding możesz przeczytać tutaj.

[elementor-template id="18339"]

2 comments

  1. Monika

    Fajne rady dla początkujących. Crowdfunding od miesiąca to moja miłość. Dziewczyny i chłopaki, skoro mi się udało zrealizować moją 1wszą kampanię z sukcesem to i Wam się uda. Wcześniej polecam wręcz obowiązkowo przeczytać bezcenne porady. Tytuł książki to: Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę. Paradoksalnie ta 1 książka sprawiła, że zdobyłam swoje 100% środków 🙂 Pozdrawiam ciepło, fajny artykuł 🙂

    • DesignBox

      To nie jest artykuł na temat kampanii crowdfundingowych tylko na temat zakładania platformy crowdfundingowej 😛

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.

*