WP IDEA: Automatyczne generowanie kodów zniżkowych

Projektując WP Idea, myśleliśmy o funkcjach, których zastosowanie zwiększy sprzedaż kursu. Jedną z takich funkcji jest automatyczne generowanie kodów zniżkowych na kolejny produkt (kurs). W ten sposób możesz zachęcić klienta do dalszych zakupów. 

Automatyczne generowanie kodów zniżkowych

Jak to działa? Klient kupuje Twój kurs, a system WP Idea automatycznie generuje i wysyła kod zniżkowy na kolejne zakupy. To prosty i szybki sposób na jeszcze lepszą sprzedaż 🙂 Zobacz, jak możesz wykorzystać automatyczne generowanie kodów zniżkowych w praktyce:

  1. Masz w swojej ofercie kilka kursów. Możesz więc ustawić WP Idea w taki sposób, aby zakup jednego kursu generował zniżkę na kolejne. Kod zniżkowy zostanie wysłany w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. W ten sposób zachęcisz klienta do dalszych zakupów.
  2. Wypuszczasz darmowe DEMO swojego kursu [jak to zrobić, przeczytasz tutaj]. Po rejestracji na wersję DEMO wysyłasz do klienta maila z informację, że jeżeli  zdecyduje się na zakup kursu w trakcie trwania DEMO, otrzyma zniżkę. Oczywiście mail z automatycznie wygenerowanym kodem zniżkowym, można ustawić w systemie WP Idea [mail też będzie wysyłał się automatycznie].
  3. Masz jeden kurs z miesięcznym płatnym dostępem [subskrypcja]. Możesz więc udostępnić pierwszą lekcję za darmo, a po jej zakończeniu wysłać maila z kodem zniżkowym, który będzie obniżał wartość kolejnych lekcji np. o 20% przez 3 miesiące.

Jak ustawić automatyczne generowanie kodów zniżkowych?

Generowanie kodów zniżkowych można włączyć wchodząc w ustawienia zaawansowane WP Idea (opcja: Włącz generowanie zniżek). Następnie w edycji kursu można wybrać wielkość zniżki, a także ustalić okres ważności kodu. Na koniec trzeba przejść do zakładki „Wiadomości”, aby ustawić treść e-maila, który będzie wysyłany do klienta.


Wiedziałeś o takiej funkcjonalności WP Idea? Jeżeli chcesz ustawić automatyczne generowanie kodów zniżkowych u siebie, a nie wiesz, jak to zrobić, napisz do nas 🙂 Chętnie pomożemy 🙂

[elementor-template id="18339"]

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.

*